Pomorze

Gdańsk. Najciekawsze zabytki w Gdańsku znajdują się wzdłuż Drogi Królewskiej, która obejmuje ulicę Długą Długa i
Długi Targ pokryte bogato zdobionymi starymi domami i zabytkowymi obiektami publicznymi.

W gotyckim Ratuszu mieści się Muzeum Historyczne Gdańska.


Dwór Artusa jest jednym z najokazalszych budynków w swoim rodzaju w Europie. Obok jest Fontanna Neptuna - symbol Gdańska. Na nabrzeżu Motławy,stoi Żuraw Gdański – największy żuraw portowy w średniowiecznej Europie. Gdańsk to miasto narodzin Solidarności ruchu który obudził Europę do życia. Jego powstanie wiąże się z wezwaniem Papieża Jana Pawła II do Polaków. Głównymi przywódcami I Solidarności byli Anna Walentynowicz, Andrzej Gwiazda, Lech i Jarosław Kaczyńscy.

Gdynia
Panoramiczny widok na miasto najlepiej podziwiać z Góry Kamiennej. Turyści zazwyczaj gromadzą się na Skwerze Kościuszki w Porcie Południowym gdzie są zacumowane dwa statki-muzea : fregata Dar Pomorza i niszczyciel Błyskawica. Muzeum Oceanografii i Akwarium z setkami eksponatów fauny i flory znajduje się również w pobliżu molo. Są tu wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Odbywają się tu również międzynarodowe żeglarskie imprezy: Gdynia Sailing Days, Cutty Sark Tall ShipsRace i wiele innych wydarzeń kulturalnych.
Półwysep Hel
Park krajobrazowy Półwysep Hel obejmuje oprócz samego półwyspu linię brzegową Zatoki Puckiej. Region ten jest bardzo popularny wśród turystów, a najchętniej odwiedzanymi kurortami są Władysławo, Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata i Hel. W Helu znajduje się mały odkryty basen z szarymi fokami, zwany popularnie Fokarnią. Warto również odwiedzić Przylądek Rozewie oraz zobaczyć latarnia morską w pobliżu Władysławowa. 


Katalog stron WWW SEO to moderowany katalog "dobrych" adresów, w którym najwyższy priorytet i jedno z kluczowychzadań to dbałość o katalog i umożliwienie użytkownikom dotarcie do wartościowych stron WWW,oraz zapewniawartościowego zaplecza pozycjonerom. Wszystkich odwiedzających Katalog WWW SEO zapraszamy do dodawaniaswoich adresów www

Webstrony - katalog stron internetowych o ręcznie moderowanej treści i linkach bezpośrednich, zapobiega to umieszczaniu spamu. Pamiętaj zanim dodasz - każda strona jest przez nas wnikliwie przeglądana. W związku z tym szanuj swój i nasz czas.
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW