Kupujemy Rower

Idź do dobrego sklepu. Tani rower z supermarketu na dłuższą metę nie spełni Twoich oczekiwań. Musisz zainwestować w swój jednoslad minimum 1000 zł. Poza tym w sklepie wyspecjalizowanym konkretnie w rowerach sprzedawca fachowo doradzi, pomoże wyregulować siodełko, wyjaśni Twoje watpliwości. Nie warto na tym oszczędzać.

Po co mi rower ?

To najważniejsze pytanie podczas zakupu. Czy ma to być rower miejski, górski, szosowy czy trekkingowy ? Na rowerze miejskim, dobrym na przejażdzkę po asfalcie na zakupy, nie poradzisz sobie w terenie. Z drugiej strony nie ma sensu inwestycja w profesjonalny rower turystyczny, jesli nie zamierzać zjeżdzać z miejskich ścieżek rowerowych.

Rama, koła i hamulce

Ramy stalowe są cięższe i tańsze, aluminowe lżejsze i droższe. Wybierając cięższą ramę stalową staraj się o jak najmniejszy ciężar kół. Jeśli planujesz wyprawy w terenie, wybieraj mniejsze (26“) koła, grube, z mocnym bieżnikiem. Rower miejski może mieć koła większe (28“) i cieńsze. Co do hamulców - jesli skusis się na tarczowe, pamiętaj by były hydrauliczne, a nie mechaniczne. Sprawdź czy rower ma przepisowy znak bezpieczeństwa ( litera B w trójkącie ) na ramie. 
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW